Ефемериди

на геодезическа тематика.
Icer
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 6:21 pm

Ефемериди

Мнение от Icer »

Здравейте!!! От известно време се интересувам какво представляват ефемеридите и как се изчисляват, като в крайна сметка ми стана ясно какво са , но не намерих информация как се изчисляват и какви са необходимите компоненти, за което. Ще се радвам, ако има някой запознат с методиката на изчисление и прояви доброволие да я сподели с нас.

Информацията не ми е необходима за работа, а просто да си задоволя любопитството, ще се радвам й ако някой сподели такава за литература описваща търсеното от мен.

Благодаря предварително!!!
Поздрави!!!

g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от g_ishkitiev »

https://sites.google.com/site/gishkitie ... ects=0&d=1

Това би трябвало да ти е достатъчно като информация :). Малко е смотано качеството, но ме домързя да ги сканирам и съм ги снимал

Icer
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 6:21 pm

Мнение от Icer »

Качеството е супер, щом се чете. От кой учебник е тази информация? Подозирам, че доц.Минчев е един от тези, който са положили трудовете си за създаването му, съдейки по стила на обяснение :)

Инъче, да , информацията е достатъчна сама по себе си, освен, че вместо да даде отговор на нещо породи редица въпроси, не знам, но аз започвам да се притеснявам, като започна да чета нещо ново рядко получавам конкретен отговор, а когато го получа е споходстван от минимум два въпроса, които погледнати в бъдещ план са образували геометрична прогресия :( . В конкретния случай се чудя какво представлява Лагранжовата интерполация и още поне десетина неща не са ми ясни, в същност май вече нищо не ми е ясно....

Добре ще е да се запозная с целия труд, чийто откъс е прикачен по-горе.

Icer
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 6:21 pm

Мнение от Icer »

Качеството е супер, щом се чете. От кой учебник е тази информация? Подозирам, че доц.Минчев е един от тези, който са положили трудовете си за създаването му, съдейки по стила на обяснение :)

Инъче, да , информацията е достатъчна сама по себе си, освен, че вместо да даде отговор на нещо породи редица въпроси, не знам, но аз започвам да се притеснявам, като започна да чета нещо ново рядко получавам конкретен отговор, а когато го получа е споходстван от минимум два въпроса, които погледнати в бъдещ план са образували геометрична прогресия :( . В конкретния случай се чудя какво представлява Лагранжовата интерполация и още поне десетина неща не са ми ясни, в същност май вече нищо не ми е ясно....

Добре ще е да се запозная с целия труд, чийто откъс е прикачен по-горе.

g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от g_ishkitiev »

снимато е от тази книга - http://www.ebooknetworking.net/books_de ... 35342.html , има превод на Български

Публикувай отговор