Проблем с "GPS" сателитите...

на геодезическа тематика.
GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Проблем с "GPS" сателитите...

Мнение от GeoRT »

Работя с Leica GPS900 (RTK).
В близките дни, мерих около Търново и около Златица. При добри условия, не може да се закачи на повече от пет - шест сателита. Съответно в момента, когато изпусне "крехкия" сигнал, се започват молби и чакане!
С въпросното оборудване имам около две години, почти ежедневна работа, така че добре познавам възможностите и особеностите му.
Радио, блутуут, батерии, постановка на терена - всичко е на шест, само дето сателитите не се виждат.
Някой има ли подобни на моите наблюдения?
Ако и утре ме издъни... :evil:

stoianeca
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 12:14 am
Обратна връзка:

Мнение от stoianeca »

Аз в последно време съм около Пловдив, аз реших че е нещо от моето оборудване, щото скоро беше на ремонт... ама наистина слабо се виждат напоследък...

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

С какво оборудване си и имаш ли някакви по-конкретни впечатления колко сателита прихващаш по честотите.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Вчера в общи линии се работеше, без интервала между около 12:00 и 14:00.

m9ck
administrator
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 4:40 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от m9ck »

Аз също се натъкнах на този проблем. Последните месеци мерих в Русе, Разград и Варна и спътниците изчезваха точно в 14:30 за около час. В края на юни и началото на юли се появи още един "прозорец" от 12 до 13ч. При възможно най-добри условия за измерване с GPS, спътниците не бяха повече 6 бр. Може да сравним дали и при теб същите спътници са били на хоризонта ;) :

Изображение

ps: Приемниците са WILD(Leica) System 200 - ol'school ;)
bpfc 4 life

bgpavlp
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Авг 21, 2009 8:50 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от bgpavlp »

От началото на юли измервам по Южното Черноморие,впечатленията ми са че сутрин от 8.00 до към 11.30 няма проблеми с спътниците.После положението става доста трудно.За след обяд не съм мерил,но ще го пробвам.

Публикувай отговор